Aizdevumu veidi un aizdevumu dažādība Latvijas klientiem

joprojām gaidīs. Tādēļ daudzi no patērētājiem izvēlas otru iespēju – nevilcināties un uzreiz sagādāt kāroto, aizņemoties nepieciešamo naudas apjomu pie kāda no aizdevējiem. Šim variantam jau ilgstoši tirgū tiek piedāvāti patēriņa kredīti internetā.
Ne ikreiz ātrie kredīti Latvijā ir primārā alternatīva šādās situācijās, to vietā ir iespējams izvēlēties arī banku un citu kredītdevēju piedāvātos risinājumus. Patēriņa kredīti iespējams, nevarēs tikt noformēti piecās minūtes, bet būs pārdomātāki, pielāgotāki un izdevīgāki. Turklāt, patēriņa kredīta gadījumā, atšķirībā no ātrajiem kredītiem, tiek izsniegtas daudz lielākas kredītu summas, kas ir noteicoši, ja plānots liels pirkums. Tāpat šim naudas aizdevuma risinājumam ir piemēroti salīdzinoši garāki atmaksas termiņi, paredzot aizdevuma atmaksāšanu pat 60 mēnešu laikā, ko nevar nodrošināt pat izdevīgākie ātrie kredīti.
Virknei kredītdevēju programmās tiek piedāvāts gan patēriņa kredīts privātpersonām, gan uzņēmējiem, pietam citos gadījumos, ja varat nodrošināt drošus ieņēmumus, iespējami arī patēriņa kredīts ar sabojātu kredītvēsturi. Retāk pieejami ir paterina krediti bez darba vietas, jo cita veida ieņēmumi var būt neregulāri, nespējot nodrošināt, ka segsiet maksājumus noteiktajā laikā. Šajās situācijās noteicoša nozīme ir tam, kā, ņemot vērā visus saistības, Jūsu maksātspēju izvērtē patēriņa kredīta kalkulators, kas aprēķina gan Jūsu ienākumu plūsmu, gan izdevumus.

Kredītlīnija – pārdomāts risinājums neparedzētām situācijām
Lai gan patēriņa aizdevumi ir senāk pazīstams kredītu risinājums, līdzīga kredīta noformēšana, ar garāku kredīta termiņu un samērīgiem nosacījumiem, ir kredītlīnija. Lai gan nesen parādījusies kredītdevēju piedāvājumā, kā izdevīgs aizņemšanās variants, daudzi joprojām nav pārliecināti, kas ir kredītlīnija, neizprotot šī aizdevuma iespējas un priekšrocības. Tomēr patiesībā izdeviga kreditlinija ļauj veiksmīgāk paredzēt neplānotus izdevumus un pietaupīt vajadzīgo summu.
Ko nozime kreditlinija? Šī kredīta forma ļauj noformēt iepriekš noteiktu naudas apjomu, kas ir iegūstams tev nepieciešamajā situācijā, tādējādi gadījumos, kad nepieciešami iepriekš neparedzēti tēriņi, nav jāraizējas par to, vai būs vai netiks izmaksāts
piešķirts aizņēmums, kā garantija neparedzētos gadījumos būs iepriekš noslēgtais kredītlimits, kuru varat iztērēt, kad un kādās daļās vēlaties, balstoties pēc nepieciešamības un spējām segt kredīta maksājumus. Pietam, pat ja kredīts tiek piešķirts tūkstoš eiro apjomā, procenti jāatmaksā tikai par to summas daļu, kas tiek reāli izmantota. Uzņēmējiem tiek piedāvāta arī kredītlīnija uzņēmumiem, kas līdzīgi, kā kredītkarte, piedāvā tūlītēju iespēju tikt klāt rezerves finanšu līdzekļiem mirkļos, kad tas vajadzīgs. Protams, arī šim finanšu risinājumam ir limiti, kurus visbiežāk ietekmē agrākās saistības un ienākumu apjoms, piemēram, kreditlinija ar sliktu kreditvesturi, ir daudz ierobežotāka. Tieši tāpat zemāki limiti sagaidāmi tad, ja nevarat uzrādīt regulārus ienākumus, tādēļ, piemēram, nereti kreditlinija no 20 gadiem ir ar labākiem noteikumiem, kā kredītlīnija no 18 gadiem, jo arī gadi var būt viens no mēriem, kas naudas izsniedzējam ļauj pieņemt lēmumu par kredīta pieteicēja stabilitāti un spējām segt aizdevumu nākotnē. Jo drošāka būs klienta ienākumu situācija un uzticamāks ienākumu rašanās vieta, jo izdevigaka kreditlinija tiks piedāvāta.

Overdrafts – aizdevums algas apjomā
Lai iegūtu nepieciešamos līdzekļus neplānotiem tēriņiem un vajadzībām, var tikt piedāvāts arī overdrafts jeb iespējams aizdevums vienas algas apmērā. Šo piedāvājumu galvenokārt nodrošina bankas, papildus pieprasot, lai klienta algas konts būtu uzturēts kredītizsniedzēja bankā. Šādi banka var drošāk izsekot Jūsu ienākumiem un uzmanīt, lai aizdevuma apjoms nepārsniegtu Jūsu mēneša ienākumus. Šī aizdevuma būtiskākais pluss ir drošība, jo, pateicoties tā algai pakārtotajam apjomam, nekad neaizņemamies vairāk, kā varam atlīdzināt. Tā kā overdrafts nepārtērē ikmēneša ieņēmumus, tā atmaksa parasti nerada problēmas un nerada negatīvu ietekmi uz parādvēsturi.

Kredītkartes un to atšķirība no pārējiem kredītu veidiem
Kredītkarte ir lielisks maksājuma veids, jo neierobežo mūs brīžos, kad vēlamies veikt kārotos pirkumus. Katrai kredītkartei tiek piesaistīts noteikts limits, kuru iespējams izlietot viena mēneša vai ilgāka perioda griezumā. Samērīgi par izterēto aizdevuma apjomu, līdzīgi, kā apstākļos, kad tiek izsniegts naudas aizdevums internetā, tiek aprēķināti komisijas procenti, kas ir atbilstoši
samērīgi iztērētajam naudas apmēram.
Kredītkartes, tāpat, kā cits aizdevums fiziskai personai, sniedz izdevību realizēt izdevumus, kas cenā pārsniedz tā brīža pieejamos līdzekļus, un ļauj neatlikt uz rītdienu pirkumus, ko varam iegūt savā īpašumā jau šodien. Pietam kredītkarte ir vēl tūlītējāks aizdevuma veids, kā ātrie aizdevumi internetā. Ja esam noformējuši kredītkarti, drīkstam šo karti pielietot jebkurā brīdī, pielietojot veikalos, kas akceptē maksājumu kartes, kā norēķināšanās līdzekli.
Kredītkaršu pieejamo līdzekļu apjoms visbiežāk ir pielāgots personas regulārajiem ikmēneša ieņēmumiem, lai kredīta summa nepārsniegtu ienākumu apjomu, un kalpotu, kā avanss, nevis kredīts, kura atmaksa radītu sarežģījumus. Līdzīgi, kā gadījumos ar kredītlīnijas aktivizēšanu pie kāda no aizdevējiem, kredītkaršu izveidē tiek izvērtēti katra klienta ienākumi, un kredītapjomi tiek noteikti gan īsākos, gan ilgākos laika posmos, ņemot vērā klientu vēlmes un vajadzības, tādējādi kredītkarte ir elastīgs aizdevuma noslēgšanas veids, jo aizņemamies tikai tik, cik nepieciešams.

Līzings vai kredīts auto pirkšanai – ātri un viegli
Auto līzings ir viens no aizņemšanās veidiem, kuros ienākumi var būt nepietiekoši, lai garantētu spējas atmaksāt kredītu, jo šo aizdevumu gadījumā var būt vajadzīga papildus ķīla. Parasti līzinga ķīla ir pati automašīna, kas paredz, ka situācijās, kad auto līzings netiek apmaksāts tam paredzētajā termiņā, kredītdevējs var piesavināties īpašumā esošo auto.
Gadījumos, kad tiek izsniegts auto kredīts, tiek analizēti gan klienta ienākumi un kredītvēsture, gan plānotā auto cena. Jo lielāka ir auto cena, jo lielāka iespējamība, ka būs nepieciešama papildus ķīla, kā arī būs vēlami daudz lielāki ikmēneša ieņēmumi, lai kredītdevējs neatteiktos atbalstīt šāda veida pirkumu. Lai aprēķinātu kredītlimitus mašīnas nopirkšanai, aizdevēji liek lietā īpašas formulas, kas parasti tiek minētas, kā auto līzinga kalkulators. Ievadot datus par kāroto auto, ikmēneša ieņēmumiem un citām saistībām, tiek aprēķināta apjoms, kuru varat aizņemties, lai nopirktu šo vai līdzīgu auto.
Automašīna ir liels un vērtīgs pirkums, tādēļ vairumam patērētāju izdevība aizņemties naudu ir vienīgā opcija. Taču jābūt gataviem, ka auto pirkšanai paredzētie krediti no 19 gadiem bez darba vietas netiks piešķirti, jo šis aizdevuma veids, atšķirībā no ātrajiem un īstermiņa kredītiem, pieprasa daudz drošākas garantijas. Ja spēsiet uzrādīt nodrošinātus un pietiekami lielus ienākumus, kā arī nesabojātu kredītvēsturi, līzinga piešķiršana būs vienkārša un neprasīs daudz laika.

Aizdevums pret automašīnu – ķīla, kā risinājums
Daudzi kredītu veidi netiek piešķirti, ja nevaram uzrādīt regulārus ieņēmumus, piemēram, ja ienākumus nodrošinām, kā pašnodarbinātas personas , nevis veicot algotu darbu. Šādos apstākļos, lai papildus pierādītu savas iespējas izpildīt kredīta maksājumus, var būt vajadzīgs atdot ķīlā kaut ko vērtīgu, tādējādi var tikt apstiprināti aizdevumi pret ķīlu. Visbiežākā ķīla ir auto, ko cilvēki ir gatavi atdot ķīlā, kā papildus nodrošinājumu, lai tiktu apstiprināts kredīts pret ķīlu. Šī ir viena no izejām arī gadījumos, ja aizdevēja piedāvājumā nav iespējami paterina krediti ar sliktu kreditvesturi.
Aizdevums pret auto, tāpat, kā citi aizdevumu risinājumi, ir ierobežoti, un lielākoties ir pakārtoti auto cenai. Jo dārgāka ir automāšīna, jo elastīgākus noteikumus var piedāvāt kredītdevēji, tāpat būtiska loma var būt papildus nosacījumiem – ienākumiem, citām kredītsaistībām un kredītvēsturei. Protams, daudzveidīgajā piedāvājumu klāstā ir iespējams arī patēriņa kredīts bez ķīlas, taču, ja esat sabojājis savu kredītvēsturi vai palicis bez drošiem ienākumiem, ķīla var būt vienīgā izeja.

Aizdevums pret īpašumu
Kaut arī mašīnas ir viens no biežākajiem ķīlas veidiem aizdevuma piekļūšanai, daļa kredītdevēju akceptē arī citus ķīlas veidus. Aizvien biežāk naudas aizdevēju programmās, kā iespēja pavīd arī aizdevums pret īpašumu. Visbiežāk tā ir iespēja cilvēkiem, kuriem agrāk ir bijušas nenokārtotas parādsaistības, vai esošā finansiālā stabilitāte nav gana pozitīva. Visbiežāk krediti paradniekiem bez kilas netiek piešķirti, jo naudas kredīts bez ķīlas tādos gadījumos ir pārāk riskants.
Kā ieķīlājams īpašums var tikt pieņemta gan jau iepriekš minētā automašīna, gan dzīvoklis, piederoša zeme vai cits īpašums, kā cena ir pietiekoši liela, lai būtu samērīga aizdevuma lielumam. Naudas aizdevums bez ķīlas tiek piešķirts klientiem ar stabiliem ienākumiem un pozitīvu aizdevumu vēsturi, vai arī gadījumos, ja iecerētā kredīta apjoms nav pārāk liels. Bet, ja uzskatāt par vajadzīgu aizņemties lielākas summas, aizdevumi bez ķīlas nebūs pieejami.
Ķīla ir labs risinājums klientiem, kuri agrāk, atrodoties sliktā finanšu situācijā, ir izbojājuši savu kredītvēsturi vai nonākuši parādnieku reģistrā, jo arī viņiem var tikt piešķirts kredīts – kredīts pret ķīlu ar sliktu kredītvēsturi. Aizdevums pret ķīlu vienmēr paver daudzpusīgākas iespējas, kā kredīts bez ķīlas, jo īpašuma cena mēdz būt lielāka, kā, piemēram, ikmēneša ienākumi, tādējādi paveras ceļi uz lielākiem aizdevumiem, sniedzot iespējas pirkt vairāk.
Protams, kredīts pret ķīlu arī uzliek daudz nopietnākas obligācijas. Ja parastus ikdienas maksājumus atļaujamies ignorēt situācijās, kad trūkst finanšu kredītsaistību veikšanai, tādos gadījumos, ieķīlājot vērtīgu īpašumu, esam daudz ieinteresēti pēc iespējas ātrāk nosegt kredītsaistības, lai iegūtu atpakaļ tiesības uz savu īpašumu. Kredīts bez ķīlas ir vienkāršāks, jo, ja to nevaram atmaksāt laikā, lai gan ar kavējuma procentiem, varam to atdot vēlāk, kad finansiālā situācija paliek labāka. Savukārt, nododot ķīlā auto vai māju, uzņemamies risku to pazaudēt, ja nenokārtosim esošās saistības tam paredzētajā termiņā. Ne vienmēr aizdevums bez ķīlas spēj apmierināt mūsu vajadzības, ja ieplānojam lielāku pirkumu, taču, ja negribam bez vajadzības riskēt ar īpašumu, tad tas ir piemērotākais variants.
Tāpēc, izraugoties kredītdevēju, un izvērtējot, vai dot priekšroku aizdevumam ar vai bez īpašuma ieķīlāšanas, vienmēr jāapzinās katra iespējas atmaksāt kredītu tam noteiktajā laikā. Aizdevuma summa parasti būs mazāka par īsto ķīlas cenu, tāpēc, ja neatmaksāsiet paredzētos maksājumus, varam zaudēt daudz vairāk.

Hipotekārie kredīti – iespēja jauna dzīves posma uzsākašanai
Ar laiku, atrodot stabilitāti dzīvē, iegūstot drošu un labi atalgotu darbu, cilvēki sāk kalt nākotnes plānus, domāt par ģimeni un tās rītdienu. Šo plānu būtiska sastāvdaļa ir plāns par savu mājvietu, it īpaši, ja esat augoša ģimene ar bērniem. Pateicoties nesenajām izmaiņām Latvijas likumdošanā, jaunajām ģimenēm ar bērniem var tikt piešķirts arī hipotekārais kredīts ar valsts galvojumu mājokļa iegādei – jo lielāka ģimene, jo labāki noteikumi.
Taču, neatkarīgi no tā, vai tiek piešķirts hipotekarais kredits majokla iegadei, kredīts mājokļa būvniecībai vai mājokļa kredīts ar valsts galvojumu, visi naudas aizdevēji uzmanīgi skatās uz nekustamā īpašuma vērtību, ieplānoto ieguldījumu samērību un kredīta apjoma atbilstību katras ģimenes, uzņēmuma vai personas ienākumu apjomam. Dažreiz kredītdevēju iesaistīšana ir arī ļoti lietderīga pirms jebkura īpašuma pirkšanas, jo banku un kredītdevēju organizācijās strādā zinoši eksperti, kas palīdzēs saprast, vai būtiski nepārmaksāsiet, samaksājot vairāk, kā nepieciešams. Tādējādi kredītdevēji konsultē aizņēmējus, novēršot nesamērīgu kredītsaistību uzņemšanos. Aizdevumi fiziskām personām ir daudzveidīgi, tomēr tos vieno kopīgs rādītājs – aizņemšanās atbildīgi, it īpaši, ja riskējat ne tikai ar savu, bet arī savas ģimenes drošību.

Kredītrisinājumi īpašuma iegādei – mājokļa kredīts
Īstermiņa un patēriņa aizdevumi ir ikdienišķs, īstermiņa problēmu risinājums, bet, kad prātojam par turpmāko dzīvi un investīcijām, aizdevumu apjomi un risinājumi ļoti atšķiras. Piemēram, ja vajadzīgs kredīts mājokļa iegādei, aizdevēju prasības ir daudz augstākas. Aizvien biežāk mājokļa kredīts jaunajām ģimenēm tiek sastādīts ar īpaši izdevīgiem noteikumiem, tomēr arī ar atvieglotiem nosacījumiem, šis naudas aizdevuma veids pieprasa augstus un regulārus ieņēmumus.
Dažu aizdevēju piedāvājumā, kā iespēja parādās arī kredīts mājokļa iegādei bez pirmās iemaksas, bet šis aizdevuma veids tiek piedāvāts tikai aizņēmējiem ar nesabojātu kredītvēsturi un lieliem ienākumiem. Ieņēmumu summa ietekmē to, cik lielā apjomā aizdevējs būs gatavs segt plānoto pirkumu. Pat ja netiks piešķirts mājokļa kredīts bez pirmās iemaksas, kredītdevējs var segt nozīmīgāko daļu no īpašuma cenas, tādā veidā atvieglinot dzīvokļa, mājas vai nekustamā īpašuma pirkšanu. Katram kredītdevējam ir izveidots savs mājokļa kredīts kalkulators, kas palīdz aprēķināt iespējamos riskus, ņemot vērā gan nekustāmā īpašuma tirgus virzību, gan klienta ienākumu plūsmu un realizējamo līdzfinansējumu. Līdzīga datu analīze tiek veikta arī situācijās, kad tiek piešķirts kredīts mājokļa remontam vai kredīts mājokļa celtniecībai.
Jo vērtīgāks ir nekustamais īpašums, jo stabilākas garantijas no Jums gaidīs aizdevējs, neskatoties, vai tā ir banku iestāde vai cita veida kredītaizdevējs. Tāpēc pirms šāda būtiska lēmuma pieņemšanas, uzmanīgi izvērtējiet savas spējas ilgtermiņā maksāt samērā apjomīgus grafika maksājumus. Vieglprātīgi aizņemoties summas, kas pārsniedz mūsu finansiālās iespējas, varam saskarties ar kredītgrūtībām un negatīvi ietekmēt kredītvēsturi, kas vēlāk kavēs iespējas aizņemties arī mazas summas ikdienišķiem izdevumiem.

Kredītu apvienošana – izeja aizmāršīgajiem
Ja aizņemamies kredītus no dažādiem aizdevējiem, šo maksājumu atmaksa ir ļoti apgrūtinoša, jo jāatceras visi termiņi, apmaksas datumi un apjomi. Dažkārt šādos brīžos var nejauši gadīties, ka kāds grafika maksājums paliek nesamaksāts. Lai izsargātos no kļūdām, kā izeja ir ieviesta kredītu apvienošana, kad kāds cits kredītdevējs sedz mūsu kredītus, pārslēdzot uz jaunu vienošanos ar vienojošiem nosacījumiem.
Savienojot dažādus kredītmaksājumus vienā, ietaupām laiku un uztraukumus, turklāt kredītu apvienošana vienā ir ļoti vienkārša. Galvenais, kas jāņem vērā, ir kredītu summa, ņemot vērā gan kredītu apjomus, gan kredīta procentus, lai visa summa nebūtu lielāka par kredītu apvienotāja piedāvāto limitu.
Kredītu apvienošana vienā maksājumā var būt variants arī klientiem, kas saņēmuši vairākus ātros aizdevumus, un nespēj tos samaksāt noteiktajā termiņā. Ja nevaram atmaksāt ātro kredītu tam noteiktajā laikā, mums papildus jāmaksā par termiņu pagarināšanu, kas veido līdz pat 20 % no aizdevuma summas. Veicot termiņa pagarināšanu vairākkārt, mēs būtiski pārmaksājam. Tādēļ ātro kredītu apvienošana vienā maksājumā palīdz tikt galā ar ilgām kredītgrūtībām. Dažādu maksājumu vietā varam veikt vienu, samērīgāku summu, nepārmaksājot par nokavētiem termiņiem. Šāda atro kreditu apvienosana ekonomē gan līdzekļus un resursus, gan ātrāk ļauj sakārtot kredītsaistības.

Taču jebkura kreditu apvienosana, līdzīgi, kā pārējie kredītu risinājumi, ir ierobežoti. Arī šim kredītu veidam ir būtiska mūsu maksātspēja, jo ienākumi ir noteicošais nodrošinājums, kas apstiprina mūsu spēju apmaksāt paredzētos maksājumus. Visbiežāk tā tiek piedāvāta, kā kredītu apvienošana vienā maksājumā bez ķīlas, bet, ja kredīta galasumma ir apjomīgāka, kā iespējams segt vienā aizdevumā, tiek izvērtētas opcijas dalīt aizdevumu ilgākā termiņā, maksājot pa daļām. Šādos gadījumos iespējama arī kredītu apvienošana ar sliktu kredītvēsturi, jo, kā nozīmīgākais kritērijs tiek analizēta tābrīža finanšu stabilitāte, nevis agrākā kredītvēsture. Pamatoti ātro kredītu apvienošana dažreiz tiek saskatīta arī, kā risinājums brīžos, kad vairs netiekam galā ar esošajām saistībām.
Šobrīd kreditu apvienosana viena maksajuma ir iekļauta vairāku kredītdevēju mājas lapās, kā arī ir daži aizdevēji, kuriem tā ir galvenā aizdevuma forma. Milzu privilēģija ir pārkreditācijas vienkāršība, jo visbiežāk kredītu apvienošana online prasa tikpat maz laika, kā ātro aizdevumu noformēšana. Turklāt, ja varam uzrādīt pietiekamus ienākumus, iespējama kredītu apvienošana vienā bez ķīlas, kā vienīgo nodrošinājumu uzrādot bankas apliecinājumu par regulāriem un pietiekoši lieliem ienākumiem.
Lai arī atro kreditu apvienosana viena visbiežāk ir nebanku aizdevēju piedāvājumu klāstā, kuri ir gatavi uzņemties lielākus riskus, kā lielākā daļa banku, šo risinājumu piedāvā arī dažas no lielākajām bankām, piemēram, kredītu apvienošana swedbank var būt iespējama, ja esat ilggadējs un uzticams šīs bankas klients. Lielās bankas vienmēr rūpīgāk izvērtēs katru jauno sadarbību, tādējādi var tikt atteikta, piemēram, kredītu apvienošana ar sabojātu kredītvēsturi, bet, ja bez kavēšanās esat izpildījis kredītsaistības pret šo un citām kredītiestādēm, parādu apvienošana vienā kredītlīgumā, būs ērta un ātra.
Ja pārkreditēšanai paredzēta maza kredīta summa, kuru varat atdot dažu mēnešu laikā, tad parasti ir iespējama kredītu apvienošana bez ķīlas, kā arī kreditu apvienosana ar sliktu kreditvesturi, tomēr katrā no šiem gadījumiem svarīgi ir ne tikai akcepts no aizdevēja puses, bet arī jāvērš vērība kredītu apvienošanas piedāvājuma nosacījumiem. Jo ātrāka un atvieglotāka kredītu pārslēgšana, jo augstāki būs kredīta procenti, jo augstie procenti kredītdevējam palīdz segt augsto risku . Lai izvairītos no neērtām situācijām un sliktu pieredzi, saskaroties ar neizdevīgiem kredītu pārslēgšanas nosacījumiem, vienmēr izanalizējiet, vai šis ir piemērotākais no risinājumiem Jūsu gadījumā. Tāpat var noderēt kredītu apvienošana atsauksmes salīdzināšanas portālos, kur citi klienti informē par pieredzi sadarbojoties ar dažādiem aizdevējiem. Šādas viedokļi var palīdzēt pieņemt lēmumu par labu vienam vai citam aizdevējam.

Kredīts uzņēmumam – ceļš uz attīstību
Naudas trūkums skar ne tikai parastos paterētājus, nereti, lai īstenotu vīzijas un idejas, kredīts nepieciešams arī uzņēmējiem. Šādām situācijām tiek piedāvāts kredīts uzņēmumam, kas var būt atbalsts gan pieredzējušām organizācijām, gan arī kredīts jaunam uzņēmumam, palīdzot uzsākt progresīvus plānus vai pieskaņot uzņēmuma darbu modernākajām tirgus prasībām.
Šis kredīta variants ir īpaši nepieciešams jaunajiem uzņēmējiem, kas mēģina iekarot jaunus tirgus un palielināt pircēju apjomu. Jebkura uzņēmuma izaugsmei ir vajadzīgas investīcijas, bet ne visu uzņēmēju ir pieejami pietiekami lieli naudas līdzekļi vēlamo inovāciju realizēšanai. Ņemot vērā biznesa rentabilitāti un potenciālu, aizdevējs aprēķina gan aizdevuma summu, kuru piekrīt nodrošināt, gan arī izvērtē, vai attiecīgajā situācijā ir iespējams kredīts uzņēmumam bez ķīlas vai arī vajadzīgas vēl citas garantijas. Kā ķīla šādos aizdevumos var būt uzņēmuma kapitāls, piederoša mašīna vai cits līdzvērtīgs ieguldījums, kas liecinātu par kredīta pilnīgu atdošanu tam noteiktajā laikā.
Šī aizdevuma nozīmīgākaā vērtība ir iegūtais laiks, jo uzņēmējdarbībā ļoti nozīmīga ir pareizās biznesa idejas ieviešana vispiemērotākajā brīdī. Palaižot garām tirgus tendences, klientu vajadzības vai citus svarīgus faktorus, uzņēmumu pārstāvji palaiž vējā daudz vairāk, nekā sedzot aizdevuma procentus, tādēļ arvien vairāk, sakarā ar mainīgo uzņēmējdarbības vidi, gan lielie, gan nelielie uzņēmumi liek lietā iespēju iegūt naudu kredīta formā.

Investīciju kredīti – risinājums biznesa attīstībai
Ja ar nelielu aizdevumu uzņēmumam nevar realizēt visas uzņēmuma prasības un paredzami daudz vērienīgāki rekonstrukcijas darbi uzņēmuma augšupejai, tad vēl viena iespēja ir investīciju kredīti, kuru apjomi var sasniegt līdz pat 500 000, nodrošinot gan vērtīgu aprīkojuma pirkšanu, gan būtiskus remontdarbus un biznesa paplašināšanu. Šī tipa aizdevumi ir ļoti lieli, tāpēc tos piedāvā tikai stabilas, drošas bankas, kuru finanšu situācija ir gana stabila, lai sekmētu citu uzņēmumu procesus. Visbiežāk tie ir ilgtermiņa aizdevumi, kas paredz saistības daudzu gadu garumā, tādēļ gan aizdevējam, gan uzņēmumam, kas saņem aizdevumu, jābūt pastāvīgiem, ar pārliecinošu rītdienu un vīziju. Ieguldījumi bieži vien ir riskants darījums, tādēļ šo kredītu izvērtēšana ir samērā rūpīga, apsverot gan plusus, gan zaudējumus ilgākā termiņā.

Vai nebanku kredīti ir uzticami
Ja iepriekš aizdevumi un kredīti bija tikai banku lauciņš, tad pēdējo gadu laikā nebanku kredītdevēju ir pat vairāk, kā banku, jo, līdz ar grozījumiem likumdošanā, par oficiālu naudas kredītu izsniedzēju var kļūt arī uzņēmumi, kas nav reģistrēti, kā banku iestādes. Vairums šo aizdevēju ir pretimnākošaki, piemēram, vairumā valsts banku netiek noformēts bezprocentu kredīts vai ļoti pieprasītie atrais kredits internetā bez darba vietas, taču vairumam nebanku aizdevēju šie ir pamata darījumi, pateicoties kuriem aizdevēji var uzrunāt jaunus, labi pelnošus kredītņēmējus, kam nav iespēju aizņemties bankās.
Taču, vēl arvien ir virkne neskaidrību un jautājumu par to, vai naudas aizņemšanās šādos uzņēmumos vai naudas aizdevums no privātpersonas ir pietiekoši drošs. Kaut gan visu kredītdevējiestāžu funkcijas regulē strikta likumu sistēma un regulāras kontroles no valsts iestāžu struktūrām, ir ieteicams par katru no aizdevējiem ievākt rūpīgi atlasītus datus. Jo pretimnākošāki nosacījumi naudas saņemšanai, piemēram, ja ir iespējami kredits parādniekiem un pat naudas aizdevums bez darba vietas, jo ticamāk, ka aizdevuma noteikumi būs ar augstiem kavējuma maksājumiem, vai arī var būt negaidītas problēmas kredīta piešķiršanas laikā, ar kurām nebūsim sākotnēji rēķinājušies. Mūsdienu vidē aizdevumi internetā kļūst arvien drošāki un lētāki, tomēr, palielinoties piedāvājumu klāstam, arvien uzmanīgāk jāpievērš vērība katra kredītdevēja reitingam un piedāvājuma nosacījumiem. Īstermiņa aizdevumi tiek piedāvāti pie ļoti dažādiem aizdevējiem, katrs no šiem kredītdevējiem piedāvā aizvien ērtākus un izdevīgākus piedāvājumus, bet, lai izraudzītos drošāko, lētāko un labāko no aizdevējiem, ieteicams apmeklēt kredītdevēju salīdzināšanas portālus, kur pārskatāmi varat uzzināt par kredītu komisijas maksām, kredītu apjomiem un klientu atsauksmēm.

Studiju kredīts un tā prasības
Ar pirmajiem kredītiem daudzi iepazīstas jau agrā vecumā, jo pirmais solis ceļā uz aizdevumiem ir studiju kredīts. Diemžēl izglītība mūsdienās izmaksā dārgi, un ne visi to var atļauties maksāt no ikmēneša ienākumiem, tādēļ daudzi vēršas pie kredītdevējiem, lai prasītu palīdzību izglītības izmaksu segšanai.
Kredīts izglītībai visbiežāk ir aktuāls jauniem cilvēkiem, kuriem vēl nav pilna laika darbs, tādēļ ir svarīgi, lai aizdevēja pakalpojumu klāstā ir iekļauti krediti no 18 bez darba vietas, jo jauniešiem vēl nav regulāru ienākumu, ar kuriem garantēt studiju kredīta segšanu. Mācības universitātē ir virziens uz stabilu, labi atalgotu amatu, tādēļ, investējot izglītībā tagad, un palīdzot jauniešiem, aizdevēji, iespējams, riskē, bet tajā pašā laikā arī dibina labas attiecības ar nākotnē potenciālu, pozitīvu un pelnošu kredītņēmēju, tādēļ aizdevums bez darba vietas jauniešiem var būt ne tikai sekmīgs darījums, bet arī apdomīga sadarbības sākšana.
Tā kā virkne aizdevēju piedāvā aizdevumus jau no pilngadības sasniegšanas brīža, var būt apstākļi, kad cilvēki agrā vecumā ir sabojājuši savu parādvēsturi vēl pirms došanās uz augstskolu, tāpēc mācību aizdevuma saņemšana var būt liegta, jo kredits bez darba vietas ar sliktu kreditvesturi ir mazāk iespējams. Tādējādi, ikreiz izraugoties aizdevēju, jāņem vērā ne tikai šī brīža prasības, bet arī mūsu tuvākie vai vispārējie dzīves plāni. Piem., ja plānojat gada beigās uzsākt studijas augstkolā, izvairieties kādu laiku pirms tam uzņemties citas, nozīmīgas kredītsaistības, par kuru atmaksu nejūtaties absolūti droši, jo iegūt aizdevumu studiju segšanai būs daudz svarīgāk.

Kā saplānot savus tēriņus un rēķinus, lai izvairītos no situācijas, kurā nevari samaksāt kādu rēķinu?

Kam pievērst uzmanību pirms noformē kredītu?
Ikmēneša ienākumu kopsumma – nekad neaizņemieties vairāk, kā paredz Jūsu regulārie, nemainīgie ienākumi, pat, ja iecerēti papildus ieņēmumi, neuzticieties tiem, ja šie ieņēmumi nav 100% garantēti.
Aktīvās kredītsaistības – pat ja Jums ir stabili ienākumi, tie var nebūt pietiekami, ja daļa šo ienākumu jau tiek izmantoti, lai segtu jau esošās kredītsaistības vai regulāros maksājumus.
Iepriekšējās (kredītgrūtības|kļūdas kredītvēsturē} – ja jau agrāk esat saskāries ar grūtībām atdot aizdevumu, izanalizējiet savu finansiālo situāciju daudz kritiskāk.
Aizdevuma noteikumi – izraugoties naudas aizdevēju, nepaļaujieties uz reklāmu saukļiem! Ikreiz rūpīgi iepazīstieties ar katra aizdevuma nosacījumiem, lai noskaidrotu, vai spēsiet šos nosacījumus tikt galā un segt visus maksājumus tiem noteiktajā laikā un apmērā.
Kredītdevēja tēls – kaut gan kredītu nozari rūpīgi kontrolē un pārrauga likumdevēji un valsts institūcijas, ikreiz ievāciet informāciju par aizdevēja reputāciju, lai Jūsu personas dati un bankas konts būtu pasargāti.

Ko ņemt vērā, kad kredīts jau ir paņemts?
Uzsākot jebkuras saistības ar aizdevēju, ikreiz rūpīgi sekojiet līdzi tā atdošanas termiņiem. Jebkura kavēta diena var radīt papildus procentus un {izdevumus|izmaksas|, par kurām varat arī netikt gana informēts. Lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem, veiciet savlaicīgu apmaksu un atbilstoši ar vienošanos. Tāpat ļoti uzmanīgi sekojiet līdzi regulārajiem ienākumiem un izdevumiem, lai būtu pārliecināts, ka varēsiet veikt vajadzīgos rēķinus. Ja saskatāt, ka ,iespējams, nevarēsiet pildīt kredīta prasības, laicīgi sazinieties ar aizdevēju, lai atrastu piemērotu izeju, šādi pasargājot sevi no parādvēstures sabojāšanas. Kredītdevēji ir ļoti pretimnākoši, lai atrastu abām pusēm izdevīgu risinājumu, tāpēc regulāri komunicējiet ar kredītdevēju un informējiet par gaidāmajām problēmām.
Ja esat noslēdzis jau vienu aizdevumu, katrā ziņā centieties atturēties no papildus kredītsaistību noslēgšanas, lai pasargātu sevi no grūtībām atdot parādu, kredītu apvienošas un pārkreditācijas. Apsveriet jaunas kredītsaistības vienīgi pēc tam, kad esat pilnībā apmaksājis līdzšinējos maksājumus un kredītus.

Kā izvēlēties labāko kredītu tieši Jūsu vēlmēm un atmaksas iespējām?
Lai atvieglotu izvēli par izdevīgāko un piemērotāko aizdevēju, allaž pārbaudiet visu aizdevēju piedāvājumus, apmeklējot aidevēju salīdzināšanas portālus vai ikkatra kredītdevēja interneta vietnēs publicēto informāciju. spied te allaž izvērtējiet savas iespējas atmaksāt piedāvāto kredīta apjomu. Pat, ja aizdevējs ir gatavs piešķirt apjomīgāku kredīta summu, kā sākumā vēlējāties aizņemties, nepiekrītiet kredītam, par kura segšanu nejūtaties absolūti pārliecināts. Sevišķi uzmanieties, izvēloties ātros kredītus, kuru noteikumi ir neelastīgi.
Dažādi aizdevumi un kredīti ir neatņemama šodienas finanšu sastāvdaļa. Daudzi pirkumi un ieguldījumi vairs nav pārceļami uz rītdienu, tādēļ līdzekļu aizņemšanās neliecina par sliktu izdevumu plānošanu vai nevarību segt savus tēriņus, jo katru no mums var pārsteigt neparedzēti izdevumi, situācijas un neveiksmes, kuros bez nekavējoša finanšu palīdzības, nespējam atrisināt radušos situtāciju. Tomēr, neatkarīgi no tā, vai noformējam nelielu aizdevumu ārsta apmeklējumam vai noformējam tūkstošiem vērtu aizdevumu zemes iegādei, daļa prasību un noteikumu paliek nemainīgi, – allaž attiekties pre kredītu apdomīgi, izvērtējot savas finanšu iespējas atdot aizdevumu. atrie krediti paradniekiem nav dāvinājums, un nevaram ignorēt noslēgtās parādsaistības, aizmirstot par tām vai novilcināt uz vēlāku laiku. Allaž apdomīgi attiecieties pret savām esošajām saistībām, lai nemazinātu savas iespējas turpmākajā dzīvē, jo nenokārtots parāds šodien var atņemt daudz izdevību un opciju nākotnē, kad tas būs sevišķi vajadzīgs. Vienmēr domājiet par tālāko nākotni un gatavojieties gan veiksmīgiem, gan nepatīkamiem scenārijiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *